תיירות מרפא בחיפה

תיירות מרפא בחיפה

מדינת ישראל הינה מדינה תיירותית, ובכל שנה מגיעים יותר ויותר אנשים מכל העולם, כאשר ב-2018 נרשמה שנת השיא מבחינת תיירות, ונרשמו בפאתי נמל התעופה בן גוריון כ-4 מיליון כניסות. כך, גם העיר חיפה שנמצאת בתנופה גדולה בשנים האחרונות זוכה להתעניינות רבה מצד אוכלוסיית העולם ומושכת אלפי תיירים בשנה. פרט לתיירות הרגילה והמוכרת, ישראל הפכה לאחת המדינות המובילות בתחום הרפואה, ובזכות כך צמח טרנד חדש שתיירים מגיעים לישראל על מנת לקבל טיפול רפואי שלא בהכרח יכולים לקבל במדינתם, לטרנד זה קוראים תיירות מרפא.

כמו בכל עיר שיש בה בתי חולים, מהטובים בעולם,התופעה של תיירות מרפא בחיפה הולכת ומשגשגת.

אז איך תיירות המרפא בחיפה עובדת?

צוות של אמבולנס, מקבל את פני התיירים או המטופלים כבר מרגע הנחיתה, ולאחר מכן מחליטים על המשך הפעילות הנדרשת, והתייר מועבר לבית החולים שבו מעוניין לבצע את הטיפול. מטופלים שבחרו בתיירות מרפא בחיפה, יכולים לבחור את בתי החולים של העיר כרמל, רמב"ם, בני ציון, אסותא, ועוד בתי חולים ומרכזים רפואיים אחרים. לאחר שהטיפול או הניתוח הסתיים בהצלחה, חברת האמבולנס תדאג לסייע לתיירים לבקר באתרים הקדושים להם, וכמו כן, בהסעות למעקב במידת הצורך. לבסוף, החברה תסייע למטופלים להגיע בבטחה מחיפה היישר לנמל התעופה בן גוריון.

מי זקוק לתיירות מרפא ?

על פי הנתונים של השנים האחרונות, רבים מהמטופלים שבוחרים בתהליך תיירות המרפא, מגיעים לישראל על מנת לעבור ניתוחים שונים, החל מניתוחי לב, ניתוחים כירורגים שונים, השתלות, טיפולי סכרת, טיפולי עור ועוד טיפולים וניתוחים אחרים. הנתונים ממשיכים ומוסיפים כי 50% מהתיירים שמגיעים על מנת לקבל טיפול, מגיעים ממזרח אירופה בעיקר ממדינות ברית המועצות לשעבר, והיתר מגיעים מאפריקה ומדינות קרובות. חלק מתיירים אלה מגיעים לחיפה, וב-2013, בית החולים רמב"ם היה מבין בתי החולים שקלטו הכי הרבה מטופלים שבחרו בתיירות מרפא בחיפה.

לסיכום

תופעת תיירות המרפא בחיפה בפרט ובארץ בכלל הולכת וגוברת, תיירות זו עוזרת הן להסברה הישראלית, והן לכלכלה הישראלית, וטוב שתמשיך ותתפתח. אנחנו בחברת "יוסי אמבולנס" נדאג תמיד לסייע בכל מקרה של תייר המעוניין בתיירות מרפא, ונדאג לכל התהליך החל מאיסוף מנתב"ג, הטיפול, התיירות, ולהחזיר אותו בבטחה לשדה התעופה.

מי זקוק לתיירות מרפא ?

על פי הנתונים של השנים האחרונות, רבים מהמטופלים שבוחרים בתהליך תיירות המרפא, מגיעים לישראל על מנת לעבור ניתוחים שונים, החל מניתוחי לב, ניתוחים כירורגים שונים, השתלות, טיפולי סכרת, טיפולי עור ועוד טיפולים וניתוחים אחרים. הנתונים ממשיכים ומוסיפים כי 50% מהתיירים שמגיעים על מנת לקבל טיפול, מגיעים ממזרח אירופה בעיקר ממדינות ברית המועצות לשעבר, והיתר מגיעים מאפריקה ומדינות קרובות. חלק מתיירים אלה מגיעים לחיפה, וב-2013, בית החולים רמב"ם היה מבין בתי החולים שקלטו הכי הרבה מטופלים שבחרו
בתיירות מרפא בחיפה.