העברת נפטרים בחיפה

העברת נפטרים בחיפה ובקריות

כאשר אדם הולך לעולמו, כל משפחתו וקרוביו הופכים בן רגע לאבלים. כולם יודעים שזה חלק ממעגל החיים, ומות של קרוב משפחה יכול להגיע בפתאומיות, ובצורה לא צפויה, או לאחר תקופה ממושכת של מחלה, אך לכל הסיבות קשה להתכונן ולהיערך מראש. לכן דווקא בעת זו אנשים עלולים לטעות ולגרום לחילול כבוד המת, כאשר אדם הולך לעולמו, כל משפחתו וקרוביו הופכים בן רגע לאבלים. כולם יודעים שזה חלק ממעגל החיים, ומות של קרוב משפחה יכול להגיע בפתאומיות, ובצורה לא צפויה, או לאחר תקופה ממושכת של מחלה, אך לכל הסיבות קשה להתכונן ולהיערך ללא כוונה, אך כן עלולה לגרום לעגמת נפש וצער עמוק יותר. למשל יכולים להיות מקרים בהם מסדירים קבורה שאיננה מתאימה לאידאולוגיה של המנוח, או שלא מסדירים את תהליך הירושה של המנוח, וכן תהליך העברת נפטר בצורה לא הולמת ומקצועית. לכן, למרות הצער הכרוך בתהליך, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת בטרם מות הקרוב, כדי להיערך ולתאם הליך העברת הנפטר בצורה מכובדת.

הנפקת רישיון קבורה

לפי העברת הנפטרים לקבורה, יש צורך תחילה בקביעת מוות. במידה והמנוח נפטר בבית חולים, הרופא האחראי יקבע מוות, וימלא טופס פטירה בהעתקים שיגיעו לרשות האוכלוסיין ולבני המשפחה. רק לאחר מכן יתחיל תהליך העברת הנפטרים לקבורה בכל בית עלמין שהמשפחה בוחרת. למשל אם המנוח נפטר בקריות, והמשפחה מעוניינת בתהליך העברת נפטרים בחיפה, אז כך החברה האחראית לנפטר תבצע ותטפל.  במידה והמנוח נפטר בביתו, יש להזמין אמבולנס עם רופא, אשר יקבע מוות, ויעניק תעודת פטירה, וגם כן יחל בתהליך ההעברה לקבורה.

סידורי הקבורה

עד לקבלת רישיון הפטירה, על חברת  האמבולנס שהוזמן יש להלין את המנוח בחדר קירור, ובמהלך הזמן הזה, מתחילים לתאם את כל סידורי הקבורה הנדרשים, החל מתיאום חזן, הפצת מודעות אבל, סידורי פרחים, ועד הקבורה עצמה שתתבצע בצורה הכי מכובדת שניתן.

חשוב לזכור

לא משנה אם עושים העברת נפטרים בחיפה, או העברת נפטרים בקריות, או בכל מקום אחר, כדאי לדעת את הדברים הללו בטרם הפטירה למרות הכאב, כדי לחסוך בזמן, כסף, עוגמת נפש, וכן  על מנת שלמנוח תהיה מנוחת עולמים מכובדת.

חברת יוסי אמבולנס

אנחנו בחברת "יוסי אמבולנס" מודעים למצב הרגיש של מות יקיר המשפחה, ויודעים לפעול במירב הרגישות, ולארגן ולתאם את תהליך העברת הנפטרים בחיפה והקריות, מכל בתי החולים, לכל בתי העלמין, בצורה מכובדת, וקלה ככל הניתן.